FIT STEZKA KŘÍŽOVÝ VRCH


"Posílení těla na čerstvém vzduchu."


Vítejte na virtuální prohlídce naší FIT stezky.
Přijďte se proběhnout a zacvičit si i ve skutečnosti na Křížový vrch u Moravské Třebové!
TRASA - A

Trasa Anenáročná
délka: 1000 m
převýšení: 10 m
stanoviště:A1, A2, A3
Popis trasy

Stanoviště A1 – Vyhlídka Pastvisko se nachází přibližně 150 m od startu. Na pěti překážkách a dvou vysokých kůlech si můžete protáhnout a posílit svaly nohou, hýžďových svalů, kyčelních rotátorů a kotníků. V tomto místě se na modrou trasu napojuje nejnáročnější červená trasa C přicházející zleva od Kalvárie. K druhému stanovišti pokračujte stále rovně dalších 100 m.

Stanoviště A2– Malý lom leží uprostřed palouku, mírně vpravo od vlastního lomu. Naleznete zde vysokou a nízkou hrazdu a šikmou lavici, můžete na nich posílit své břišní, zádové a prsní svalstvo, biceps a triceps. Stanoviště se nachází na křižovatce, na níž začíná středně náročná – fialová trasa B.

Po návratu na stezku pod skalou Malého lomu pokračujte stále se svahem po levici přes místo, kde stávala socha Plačící Anny a dále lesem kolem Křížového vrchu. Po cca 400 metrech před vodárnou se zprava připojuje středně náročná trasa B. Dále pokračujte dalších 120 m až na kraj lesa, kde napravo narazíte na poslední stanoviště A3 – Kostelík. Na závěsném systému TRX si tu můžete posílit doslova celé tělo, doporučujeme se zaměřit zejména na cviky stabilizačního hlubokého svalstva.

Výše u hřbitovní zdi se od modré trasy odpojuje směrem doleva nejnáročnější červená trasa C. Doprava můžete pokračovat stále podél hřbitovní zdi až ke křižovatce pod Kalvárií, kde uzavřete celý kilometrový okruh Trasy A.